Mezinárodní veletrh nábytku v Kolíně nad Rýnem: Dávka inspirace pro rok 2019

Už jste někdy byli na nábytkářském festivalu? A co teprve na festivalu takových rozměrů, jako je ten v Kolíně nad Rýnem? Všude kolem vás se leskne novotou nábytek světových designérů, masivní stoly voní dřevem a hebké závěsy lákají k doteku. A vy jste náhle ve vlastním oboru jako Alenka v říši divů a nasáváte tu kouzelnou atmosféru plnými doušky.

Jen stěží si umím představit lepší start do nového pracovního roku, než dopřát si pořádnou dávku inspirace. Na podobné veletrhy, jako je ten v Německu, jezdím již řadu let a pokaždé se z nich vracím plná tvůrčího nadšení. Ani letos už se nemohu dočkat nových realizací vašich interiérů!

 

Světová designérská elita na jednom místě

Setkání s výrobci, kteří představují světovou nábytkářskou špičku, mne vždy nesmírně obohatí. Technologie, které používají, jsou mnohdy až neuvěřitelné a na výsledku je to znát.

Dozvědět se přímo na místě, jak poznat kvalitu a profesionalitu, a umět pak vybrat a doporučit ten nejlepší nábytek svým klientům, je pro mne velmi cenné, protože přestože miluji krásu, věřím, že v interiéru by mělo vše především perfektně fungovat.

Kromě odborných debat s výrobci si ale nesmírně užívám hlavně onu všudypřítomnou eleganci a nápaditost. Tolik nádherných obývacích pokojů nebo kuchyní u nás nemá obdoby. Obzvláště italské firmy dokáží kouzlit s každým doplňkem od světel až po koberce, aby se postel uprostřed stala opravdovou královnou místnosti.

Jistě, ložnice na vodě, po níž se pohybujete po kamenech, není úplně vrcholem praktičnosti, ale ten pohled byl prostě okouzlující!

Trendy a evergreeny tu jdou ruku v ruce

Jako na každou módní přehlídku, i na festival nábytku musí člověk pohlížet s nadhledem a smyslem pro hyperbolu. Je velice důležité rozeznat trendy, které rychle pominou, od principů, které přetrvají. Díky tomu si z veletrhu mohu odnést užitečnou inspiraci pro svou vlastní tvorbu, a zároveň si udržet vlastní rukopis a standard kvality.

A co tedy vnímám jako červenou nit spojující všechna elitní studia? Jednak kvalitní materiál a dokonalé zpracování nábytku a jednak též jeho snadnou ovladatelnost. Významná je také ona neskutečná hra barev, v níž jasně vévodí tmavá mechově zelená. Tento nádherný odstín vládl mnoha instalacím a bylo jasné, že příroda a přirozenost kraluje interiérovému designu napříč celým světem.